LEUP VX5HD G24-20X52 TMOA
LEUP VX5HD G24-20X52 TMOA
7 in stock
SKU: RSR|LP183859 Category: Tag: Brand:
Delivery time: 1-2 business days
Free 90 days return
Description
When long shots are on the table, the VX-5HD Gen 2 4-20x52mm gives you the confidence to take them. Its powerful 20x magnification lets you zoom in for precise shot placement, while the rugged build and Professional-Grade Optical system delivers absolute clarity. This is long-range performance and precision without compromise.
Additional information
UPC
Manufacturer
Leupold
Manufacturer Part Number
183859
Adjustable Parallax
50 yds
Color
Black
Eye Relief
3.80"
Length
14.50"
Magnification
4-20x
Model
VX-5HD
Objective Size
52mm